top of page
57524_o%25C3%258C%25C2%2588mer_faruk_aky
  • LinkedIn Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Siyah Facebook Simge
Ömer Faruk Akyavaş
Kurucu Avukat, Arabulucu

Kısa Özgeçmişi

İstanbul Kadıköy doğumlu olan Ömer Faruk AKYAVAŞ, 2013 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Avukatlık stajı sonrasında butik hizmet veren bürolarda, 3 yıla yakın da FU Gayrimenkul Yatırım ve Danışmanlık A.Ş.’de avukat olarak çalıştı. 2019’un başında Akyavaş Hukuk Bürosunu kurarak serbest avukatlık yapmaya başladı. Bununla beraber 2020’nin başından beri Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığına 12154 sicil numarasıyla kayıtlı olarak ticari uyuşmazlıklarda, işçi-işveren ve tüketici uyuşmazlıklarında arabuluculuk yapmaktadır.  İstanbul 2 Nolu Baronun kurucu üyelerindendir.

İlkeleri

Gerçek ve tüzel kişi müvekkillerini birbirinden ayırt etmeksizin, üzerindeki vekalet görevini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışır. İlkeleri; doğruluk, dürüstlük, şeffaflık, hesap verilebilirliktir. “Müvekkillere her kuruşun hesabı verilmelidir” düsturunu benimseyen Akyavaş, “Avukatlar yalancıdır” klişesine inat bugüne kadar dürüstlüğüyle müvekkillerine hizmet vermeye devam etmektedir ve ilelebet bu şekilde devam edecektir.

Kazan-kazan prensibinin iş hayatındaki önemini bilir, uyuşmazlıkların müzakere yoluyla çözülmesi için sonuna kadar çalışır.

AKYAVAŞ evli ve bir çocuk babasıdır.

bottom of page